Tegoroczny długi weekend majowy dobiegł końca (29.04.2022 r. godz. 6.00 do 4.05.2022 r. godz. 14.00). W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych w powiecie pabianickim czuwali policjanci, a głównym celem prowadzonych przez Nich działań była pomoc kierującym w bezpiecznym podróżowaniu poprzez nadzorowanie głównych szlaków komunikacyjnych. Na drogach naszego powiatu na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego, natomiast odnotowano 14 kolizji.

Minione dni długiego weekendu, był to czas wytężonej pracy policjantów. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy, postanowili spędzić majówkę poza domem. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi zwracali również uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.

Przez ten czas nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 14 kolizji drogowych, w których na szczęście nikt nie ucierpiał. Mundurowi przebadali 256 osób na zawartość alkoholu oraz 2 osoby na narkotyki. Zatrzymali 12 nietrzeźwych kierujących pojazdami ( 6 osób w stanie nietrzeźwości, 6 osób po użyciu alkoholu) oraz ujawnili 1 rowerzystę, który wsiadł na jednoślad po wypiciu alkoholu. 5 kierowcom zatrzymano prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze ujawnili także 8 osób kierujących pojazdami mimo braku uprawnień do kierowania.

 

podkom. Ilona Sidorko