Policjanci w całej Polsce, w tym również w Pabianicach uczestniczyli w uroczystych obchodach 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pabianicką policję reprezentował insp. Jarosław Tokarski Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach. Szefowi pabianickich funkcjonariuszy towarzyszył poczet sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Jak co roku, miejsko-powiatowe obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Mateusza w Pabianicach w intencji Ojczyzny. Dalsza część uroczystości związana z 231. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się pod pomnikiem Niepodległości. Było podniesienie flagi państwowej, okolicznościowe wystąpienia i złożenie kwiatów przez delegacje.

W uroczystości wzięli udział m. in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i powiatu, radni, kombatanci, harcerze, młodzież, mieszkańcy, przedstawiciele służb mundurowych. Pabianicką policję reprezentował komendant powiatowy insp. Jarosław Tokarski. W szpalerze sztandarów przy pomniku Legionisty stanął sztandar Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Delegacje, w tym delegacja służb mundurowych – Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach oraz Straży Miejskiej w Pabianicach, oddając szacunek narodowemu dziedzictwu,  złożyły pod pomnikiem Niepodległości wiązanki kwiatów.

 

podkom. Ilona Sidorko