11 lutego 2022 roku Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach wraz ze Starostwem Powiatowym w Pabianicach i Urzędem Miejskim w Pabianicach, zaprosiła grupy przedszkolne do udziału w konkursie filmowym “Kodeks Bezpiecznego Przedszkolaka”. Zadaniem uczestników było nagranie krótkiego spotu wideo, na którym dzieci prezentują najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz wykazują się znajomością numeru alarmowego 112. Najlepsze nagranie zostało nagrodzone grupowym biletem do kina na dowolnie wybrany seans filmowy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 6 kwietnia. Wybrano i nagrodzono najciekawszy spot, a także wyróżniono dwa inne – równie interesujące.

13 kwietnia 2022roku w pabianickiej jednostce policji odbyło się oficjalne wręczenie nagrody głównej w konkursie „Kodeks Bezpiecznego Przedszkolaka”. Zaproszono zwycięską grupę przedszkolną do komendy. Korzystając z okazji, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Pabianicach uczestniczyły również w niecodziennej lekcji dotyczącej bezpieczeństwa, odwiedziły I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach, podinsp. Mariusza Siejkę, spotkały się z policyjną maskotką - Komisarzem Błyskiem oraz obejrzały policyjne radiowozy i motocykle. Główną nagrodę w konkursie – voucher do pabianickiego kina wręczył zastępca szefa pabianickiej policji wraz z vicestarostą Gabrielą Wenne- Błażyńską.

28 kwietnia br. Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach, insp. Jarosław Tokarski odwiedził wyróżnione w konkursie grupy przedszkole. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola “Barwne Dzieci” w Konstantynowie Łódzkim otrzymały z rąk komendanta dyplomy i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pabianicach oraz Urząd Miasta w Pabianicach. Na wyrożnienie zasłużyła również praca nadesłana przez Przedszkole nr 10 Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Pabianicach. Komendant nagrodził także dzieci z tej placówki. Przedszkolaki zostały obdarowane odblaskowymi gadżetami oraz materiałami promocyjnymi przekazanymi na ten cel przez włodarzy miasta i powiatu pabianickiego.