Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" pabianiccy policjanci rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie podczas wakacji. Mundurowi odwiedzają przedszkola oraz miejsca, gdzie organizowane są kolonie i półkolonie.

W trakcie spotkań stróże prawa przypominają naszym milusińskim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci zachęcają, aby wybierać miejsca wyznaczone do kąpieli i strzeżone. Wyjaśniają dlaczego zawsze należy stosować się do poleceń ratownika, przestrzegać regulaminu kąpieliska i obowiązujących oznaczeń. Ponadto mundurowi ostrzegają, aby nigdy nie kąpać się zaraz po zjedzeniu posiłku i nie wchodzić do wody bezpośrednio po opalaniu się na słońcu. Funkcjonariusze tłumaczą co zrobić, gdy ktoś zgubi się na plaży, zalecają zachować ostrożność w kontaktach z osobami obcymi. W trakcie spotkań dzieci uczą się, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Dodatkową atrakcją dla starszych uczestników są zajęcia z użyciem alkogogli.

Policjanci przypominają również o konkursie plastyczno-filmowym pod nazwą „Artystyczny przeWODNIK". Tematem przedsięwzięcia jest promowanie bezpieczeństwa w wodzie lub nad wodą.

  • policjanta wspólnie ze strażnikiem miejskim prowadzą zajęcia z młodzieżą, z użyciem alkogogli
  • chłopiec pod nadzorem policjanta wykonuje pierwszą pomoc przedmedyczną
  • policjanta pokazuje przedszkolakom wnętrze radiowozu policyjnego