Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

Przez okres wakacji w każdy wtorek pod chmurką przy ul. Gdańskiej 4 w Pabianicach można obejrzeć film profilaktyczny, którego tematyka porusza rozmaite problemy społeczne. W miniony wtorek, 2 lipca, dorośli widzowie obejrzeli wzruszającą opowieść o jednej z najlepszych wokalistek w dziejach ,,Whitney”. Były łzy, wzruszenie i...refleksja.

Whitney”, czyli film dokumentalny o życiu i karierze Whitney Houston, to szczery do bólu portret jednej z najlepszych wokalistek wszech czasów. Była piękna, podziwiana na całym świecie i obdarzona niezwykłym talentem. Choć mogłoby się wydawać, że Whitney ma wszystko, o czym można marzyć - jej życie nie było bajką. Cień na wspaniałą karierę sceniczną kładły uzależnienia od narkotyków i alkoholu oraz trudne relacje rodzinne. W 1992 roku Whitney poślubiła piosenkarza r'n'b Bobby'ego Browna i niespełna rok później urodziła córkę Bobby Kristinę. Małżeństwo było jednak pomyłką i po burzliwych kłótniach para rozstała się w 2007 roku. Pod koniec lat 90 poprawny wizerunek Whitney zmienił się. Paparazzi coraz częściej przyłapywali ją podczas imprez i pod wpływem środków odurzających. Z powodu uzależnienia, Whitney odwoływała koncerty i kompromitowała się podczas występów. W końcu trafiła na odwyk. 11 lutego 2012 roku została znaleziona martwa w apartamencie w Beverly Hills, a wyniki sekcji wykazały obecność narkotyków. Miała 48 lat. 

Whitney” jest więc przede wszystkim współczesną tragedią, która powtarza scenariusz nadzwyczaj często występujący, nie tylko pośród muzyków czy artystów, ale w ogóle pośród wrażliwych ludzi, którzy pragną miłości i akceptacji, a spotykają się z odrzuceniem, wykorzystywaniem i brakiem elementarnej empatii, nawet ze strony bliskich.

Policjanci wraz z pracownikiem Ośrodka Profilaktyki Społecznej zwrócili uwagę widzom, że problemu związanego z uzależnieniem od narkotyków, substancji psychoaktywnych wśród młodych osób nie należy bagatelizować, bo niekiedy rodzi to tragiczne skutki. Zachęcali dorosłych do szukania pomocy w wyspecjalizowanych ośrodkach profilaktyki i korzystania z doświadczenia i wiedzy policjantów zajmujących się problematyką nieletnich.

9 lipca widzowie obejrzą kolejny seans ,,Mam na imię Justine”. To historia dziewczyny z małego miasteczka, która marzy o tym, aby jak najszybciej się z niego wyrwać. Kiedy dostaje od swojego chłopaka Artura, mieszkającego w Niemczech, propozycję krótkich wakacji, nie zastanawia się ani chwili i wyrusza na podbój świata. Kiedy po drodze zatrzymują się u znajomych Artura, pojawiają się jego koledzy i wykupują od niego dziewczynę. Mariola zostaje sprzedana jako prostytutka. Ze względu na trudną tematykę wyświetlanych seansów, akcja kina letniego adresowana jest do pełnoletnich mieszkańców Pabianic. Wstęp na seanse jest bezpłatny.

  • policjanci i widzowie Letniego Kina Profilkatycznego
  • policjanci podczas krótkiej prelekcji związanej z filmem ,,Whitney"
  • miłośnicy kina profilaktycznego oglądają film ,,Whitney"