W Pabianicach odbył się ,,UltraPark weekend”, w ramach którego miały miejsce I Mistrzostwa Polski Policji w biegu na 100 km. Na najwyższym podium stanęło dwoje oficerów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Dystans 100 km to była dla nich gratka.

Od piątku do niedzieli, Pabianice były stolicą biegaczy. Na głównych alejkach Parku Wolności rywalizowali zawodnicy, którzy najbardziej lubują się w ekstremalnych biegach – 48 godzinnym, 50 kilometrowym oraz 100 kilometrowym. 8 czerwca, w ramach ,,UltraPark weekend” odbyły się I Mistrzostwa Polski Policji w biegu na 100 km, których organizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi oraz Pabianicki Klub ,,O co biega”. W supermaratonie wystartowało 52 zawodników, w tym policjanci z garnizonu łódzkiego i Warszawy. - Życzymy wam fantastycznego biegu i przede wszystkim znakomitych osiągnięć oraz medali - życzyli na starcie prezydent miasta Grzegorz Mackiewicz oraz zastępca komendanta powiatowego policji mł. insp. Tomasz Jarmakowski. Biegacze maksymalnie w przeciągu 13 godzin musieli pokonać 65 okrążeń po 1535,16 m. Nie narzekali na upał i konsekwentnie pokonywali kolejne kilometry. Już po 10 godzinach zameldował się na mecie jako 14 w kategorii mężczyzn pierwszy policjant - nadkom. Robert Kowalski z KWP w Łodzi. Kom. Beata Nienadowska naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Łodzi, jedyna policjanta, która ukończyła bieg dotarła do mety jako druga wśród funkcjonariuszy  po 11 godzinach i 42 minutach. Rywalizowała więc nie tylko sama ze sobą, ale również z pozostałymi funkcjonariuszami mężczyznami. Zaznaczyć należy, iż zajęła 7 miejsce jako kobieta ogółem oraz 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Drugi na podium policyjnym był Tomasz Kotarski z KMP Łódź, a trzeci Marian Zaręba, który reprezentował Warszawę.

Bieg objęty był patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka, a ufundowane puchary wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw prewencji mł. insp. Jarosław Rybka. Gratulacje osobiście złożył także Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach mł. insp. Tomasz Szwed. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem kondycji zawodników.

Głównym celem mistrzostw było uczczenie setnej rocznicy powstania Policji Państwowej, propagowanie sportowej rywalizacji jako skutecznej metody rozwoju osobistego, integracja środowiska policyjnego, a także promowanie zawodu policjanta oraz postaw opartych na patriotyzmie, szacunku dla niepodległościowych tradycji i przywiązaniu do ojczyzny.

 

  • puchary
  • policjant w gronie zawodników I Mistrzostw Polski Policji w biegu na 100 km
  • zawodnicy I Mistrzostw Polski Policji w biegu na 100 km
  • policjant w gronie zawodników I Mistrzostw Polski Policji w biegu na 100 km
  • puchary oraz pamiątkowe statuetki
  • zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi składa gratulacje zwyciężczyni I Mistrzostw Polski Policji w biegu na 100 km
  • zwyciężczyni I Mistrzostw Polski Policji w biegu na 100 km w towarzystwie policjantów i organizatorów zawodów
  • zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi składa gratulacje zwycięzcy I Mistrzostw Polski Policji w biegu na 100 km
  • zwycięzcy I Mistrzostw Polski Policji w biegu na 100 km w gronie organizatorów zawodów