Drużyny 5 szkół średnich z powiatu pabianickiego rywalizowało o pierwsze miejsce i udział w finale wojewódzkim ,,Konkursu dla uczniów szkół średnich województwa łódzkiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji”. Najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach. To oni będą reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim.

13 marca 2019 roku na Powiatowej Hali Sportowej w Pabianicach odbyły się już po raz drugi powiatowe eliminacje ,,Konkursu dla uczniów szkół średnich województwa łódzkiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji” . Konkurs składał się z testu wiedzy i testu sprawności fizycznej, wzorowanych na testach, jakie przechodzą kandydaci do służby w Policji. Pięć drużyn szkół średnich z powiatu pabianickiego rywalizowało o pierwsze miejsce i udział w finale wojewódzkim. Nad przebiegiem powiatowych zmagań czuwała komisja konkursowa pod przewodnictwem Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach mł. insp. Tomasza Jarmakowskiego. Czteroosobowe drużyny, których skład stanowiło 2 mężczyzn i 2 kobiety, w pierwszej kolejności przystąpiły do rozwiązania testu wiedzy składającego się z 30 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie i bezpieczeństwie. Następnie zadaniem uczniów było bezbłędne i najszybsze pokonanie toru przeszkód. Nad praktyczną częścią konkursu czuwali specjaliści z komendy wojewódzkiej policji w Łodzi - sierżanci sztabowi Marta Mysur oraz Mariusz Bielawski z Zespołu ds. Doskonalenia Zawodowego i Szkolenia Wydziału Kadr i Szkolenia. Przed rozpoczęciem konkursu bardzo dokładnie omówili poszczególne etapy testu sprawności fizycznej, zwracając uwagę na prawidłowość wykonywania ćwiczeń, tak by został on zaliczony na najlepszym poziomie. Do rywalizacji wedle zasad fair-play zagrzewali kibice.

W ogólnej punktacji najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach. To ona reprezentować będzie nasz powiat w finale wojewódzkim i powalczy o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Już dziś trzymamy za nią kciuki i życzymy zwycięstwa. Drugie miejsce zajęła drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach, a na trzecim uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie. Gratulacje oraz nagrody zwycięskim drużynom wręczyli zastępca komendanta mł. insp. Tomasz Jarmakowski oraz wicestarosta pabianicki Gabriela Wenne-Błażyńska.

Celem konkursu było kreowanie pozytywnego wizerunku Policji w społeczeństwie, popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, promowanie służby w Policji, a także propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej oraz w trakcie kibicowania.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.