Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę z ponad 3 promilami alkoholu

Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców, udało się zatrzymać na drodze nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu i stanowił realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Teraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

Świadkowie zdarzenia wykazali się odwagą i zdecydowaniem

W niedzielę, 7 lipca 2024 roku, około godziny 14:30, na ul. Zamkowej doszło do incydentu, który mógł zakończyć się tragicznie. 51-letni kierowca Mini Coopera, będąc pod wpływem alkoholu, niemal zderzył się czołowo z innym pojazdem, wyjeżdżając z ulicy Kościuszki. Na szczęście, przypadkowi świadkowie nie pozostali obojętni na zagrożenie i podjęli stanowcze działania, aby zatrzymać nietrzeźwego kierowcę.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Jeden ze świadków, 47-letni mężczyzna, zdołał zajechać drogę nietrzeźwemu kierowcy, a następnie próbował wyrwać mu kluczyki z auta. Kierowca, mimo prób ucieczki, po przejechaniu kilku metrów chodnikiem, zatrzymał się na tyle pobliskiego kościoła. Tam, wspólnie z dwoma innymi osobami, świadek uniemożliwił dalszą jazdę. Dzięki ich działaniom, policjanci, którzy przybyli na miejsce, mogli bezpiecznie przeprowadzić interwencję.

Policja podejmuje działania na miejscu zdarzenia

Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze policji przebadali 51-latka alkomatem, który wykazał obecność ponad 3 promili alkoholu w organizmie. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy, a policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu, który nie posiadał aktualnych badań technicznych. Kierowcy grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Statystyki i apel policji do mieszkańców

Od początku roku, policjanci w naszym regionie ujawnili już 53 przypadki nietrzeźwych kierowców i 8 osób prowadzących pojazdy mechaniczne w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo, zatrzymano 26 pijanych i 11 osób po użyciu alkoholu prowadzących pojazdy niemechaniczne, takie jak rowery czy hulajnogi. Policja apeluje do mieszkańców o brak społecznego przyzwolenia na takie zachowania i przypomina o konieczności zgłaszania podejrzanych sytuacji na drodze, gdyż może to uratować czyjeś zdrowie lub życie.


Źródło: KPP w Pabianicach