Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim oraz Zespół Kadr i Szkolenia pabianickiej komendy promowali zawód policjanta w Liceum Zaocznym dla Dorosłych. Uczestnicy spotkania mieli okazję usłyszeć o specyfice służby w Policji i o charakterze pracy w poszczególnych jej pionach.

20 maja 2023 roku dzielnicowa z konstantynowskiego komisariatu Policji zorganizowała spotkanie dla słuchaczy Liceum Zaocznym dla Dorosłych w Konstantynowie Łódzkim. W inicjatywie wzięły udział również specjalistki z Zespołu Kadr i Szkolenia pabianickiej komendy. Wszystkie osoby zainteresowane pracą w naszych szeregach mogły bliżej zapoznać się z procedurą rekrutacji, a także przyjrzeć się poszczególnym jej etapom. Uczestnikom przedsięwzięcia przedstawiono zakres działania i pracy poszczególnych pionów w pabianickiej jednostce Policji. Na zakończenie omówiono wątpliwości dotyczących doboru i procesu rekrutacji.

Przypominamy, że służba w Policji to zawód dla osób odpornych na stres, wysportowanych, ambitnych, chcących się realizować i rozwijać. Jest to profesja dla ludzi z pasją i chętnych do niesienia pomocy i służby dla społeczeństwa. Dużo wymagający i dużo dający w zamian. Służba w Policji daje niepowtarzalną szansę zawodowego rozwoju. Liczna oferta szkoleń resortowych stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. W 2023 roku przyjęcia do służby zaplanowane są w terminach: 3 lipca, 23 sierpnia, 27 października i 28 grudnia. Dokumenty rekrutacyjne można składać w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi, w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach (w dogodnym i wybranym przez siebie terminie od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-15.00) oraz za pośrednictwem operatora pocztowego (dokumenty należy wysłać pocztą na adres Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, ul. Lutomierska 108/112, 91-048 Łódź).

Sierż.szt. Agnieszka Jachimek