Jakie są najpopularniejsze srebrne monety bulionowe?

Monety bulionowe są obecnie bardzo popularnym sposobem inwestycji. Jakie z nich warto kupować? Zobacz listę najpopularniejszych srebrnych monet inwestycyjnych!

Czym są monety bulionowe?

Monetami bulionowymi nazywa się rodzaj numizmatów, które są pozbawione oznaczenia waluty oraz nominału, co oznacza, że nie można nimi płacić. Są one używane w celach inwestycyjnych.

W zestawieniu do zwykłych monet monety bulionowe najczęściej wykonuje się ze złota albo srebra o wysokiej zawartości tych kruszców w stopie. Mają one często dekoracyjne tłoczenia.

Monety bulionowe srebrne są obecnie bardzo popularną formą inwestycji, na którą decyduje się wiele osób, by ochronić swoje pieniądze przed inflacją. Zobacz, jakie monety srebrne są najpopularniejsze i jakie srebrne monety bulionowe kupować, by zabezpieczyć swoje oszczędności.

Australijski Kangur

Jest to jedna z najpopularniejszych monet bulionowych na świecie, która jest dostępna również w Polsce. Przedstawia ona australijskiego kangura.

Wiedeński Filharmonik

To również chętnie wybierana moneta bulionowa, nazywana również Wiedeńskimi Filharmonikami. Zaliczana jest ona do austriackiej serii monet inwestycyjnych.

Kanadyjski Liść Klonowy

Kolejna popularna moneta bulionowa, tym razem emitowana przez Kanadę. Jest ona często kupowana przez inwestorów mających większe doświadczenie, ale też tych początkujących.

Amerykański Orzeł

W tym przypadku mamy do czynienia z monetą amerykańską, która emitowana jest przez ponad 100 lat. Prezentuje ona orła, który jest jednym z symboli Stanów Zjednoczonych.

Południowoafrykański Krugerrand

Każdy inwestor zna również tę monetę bulionowa, która jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych monet inwestycyjnych na świecie. Wybijana jest ona przez mennicę z RPA.

Chińska Panda

Kolejna popularna moneta, tym razem wywodząca się z Azji. Prezentuje ona pandy.

Brytyjska Britannia

Moneta srebrna prezentująca wizerunek Britanni personifikującej Wielką Brytanię. Jest bardzo dobrze zabezpieczona przed fałszowaniem. Moneta ta wybijana jest przez mennicę The Royal Mint.

Jakie monety bulionowe srebrne warto kupować?

Warto przede wszystkim wybierać monety znane, od sprawdzonych sprzedawców, a także odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniem, ponieważ uszkodzenia również obniżają ich wartość.

Należy też zdecydować, jaką wagę ma mieć moneta bulionowa, co będzie decydowało o jej cenie. Zaleca się zakup większej liczby monet o mniejszej wadze niż jednej cięższej.

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych porad inwestycyjnych dotyczących zakupu kruszców, znajdziesz je już teraz na blogu portfele.org.pl.