Wraz z końcem roku szkolnego policjanci przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi z przedszkoli i szkół z terenu gminy Lutomiersk i z Konstantynowa Łódzkiego. W ramach poprowadzonych lekcji profilaktyczno-informacyjnych, funkcjonariusze mówili o bezpieczeństwie. Ich celem było uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nie podczas wakacji.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą w przedszkolach i szkołach odbywały się w czerwcu, na terenie Konstantynowa Łódzkiego i gminy Lutomiersk. Dzielnicowi prowadzili pogadanki  w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz  "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Podstawowym celem spotkań  było zwrócenie uwagi młodych ludzi na tematykę związaną z ich bezpieczeństwem, zwłaszcza w okresie zbliżających się wakacji.

Funkcjonariusze przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w domu i poza nim – przestrzegając przed kontaktami z osobami obcymi. Mówili o tym, jak wiele zależy od właściwych zachowań dzieci podczas letniego wypoczynku, zwłaszcza spędzonego nad wodą.

Najmłodsi uświadomili sobie, że to przede wszystkim nasze właściwe zachowania mają szczególny wpływ na bezpieczeństwo. Na zakończenie każdej lekcji policjanci życzyli uczestnikom bezpiecznych i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji.

podkom. Ilona Sidorko