W miniony poniedziałek w godzinach rannych pabianiccy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców. Podczas działań „Trzeźwy poranek” mundurowi skontrolowali 200 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 5 kierujących „na podwójnym gazie”.

25 kwietnia 2022 roku w ramach akcji „Trzeźwy poranek”, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Policyjne działania trwały od 6.00 do 9.00 na terenie Pabianic. Przy wykorzystaniu urządzenia typu Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 200 kierujących spośród których 5 nie powinno wsiadać "za kółko" (3 osoby w stanie nietrzeźwości i 2 po użyciu alkoholu). Wśród zatrzymanych znalazł się również 1 kierujący motorowerem, którzy zdecydował się na kierowanie pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 4 prawa jazdy.

Rekordzistą był 44-letni motorowerzysta – pabianiczanin, który miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. A wśród kierujących samochodami – 54 mieszkaniec Zduńskiej Woli, który kierując skodą miał w organizmie blisko 1 promil alkoholu i 44 - letni pabianiczanin również kierujący skodą, u którego badanie wykazało 0,6 promila alkoholu.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje są organizowane cyklicznie i nadal będą kontynuowane. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

 

podkom. Ilona Sidorko