Hale namiotowe wielkopolska i na Dolnym Śląsku dość często użytkowane są w formie hal produkcyjnych. Jest to o tyle ekonomiczne rozwiązanie, że pozwala na dość duże oszczędności. Warto więc przyjrzeć się co wpływa na to, że tego typu namioty halowe mogą z powodzeniem zastąpić obiekt murowany.

Działalność produkcyjna w hali namiotowej

To, że hale namiotowe w dolnośląskim województwie i w województwie wielkopolskim rosną jak grzyby pod deszczu, nie trzeba specjalnie udowadniać. Ta tendencja się nie zmienia, bo okazuje się, że hale namiotowe coraz bardziej zbliżają się jakościowo do podobnych rozmiarów obiektów stacjonarnych. Z powodzeniem wykorzystuje się te obiekty do celów magazynowych, imprezowych, czy też do targów. Można iść jeszcze dalej i zauważyć, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby w środku umiejscowić maszyny produkcyjne oraz przygotować miejsce dla pracowników. Oczywiście do tego celu potrzeba w środku wytworzyć odpowiedni mikroklimat, ponieważ konieczne jest, aby praca przebiegała w komfortowych warunkach. Może wydawać się to trudne w przypadku przestrzeni namiotowej, ale tak naprawdę wystarczy skonsultować tą kwestię z producentem, który jest jednocześnie sprzedawcą obiektów namiotowych. Jak więc wygląda ta konsultacja?

Wszystko zaczyna się od ustalenia czy będzie to hala całoroczna, czy może tylko sezonowa. Jeśli będzie to obiekt z przeznaczeniem tylko na sezon letni nie jest konieczne dodatkowe ocieplenie. W przypadku hali całorocznej lepiej zdecydować się na dodatkową izolację termiczną, aby uniknąć dużej utraty ciepła ze środka obiektu. Następnie dochodzi decyzja odnośnie instalacji systemu wentylacji, ponieważ zwykłe wywietrzniki mogą okazać się nie w pełni wydajne jeśli w środku mają pracować maszyny i ludzie. Kolejna kwestia to montaż ogrzewania oraz klimatyzatorów. Do ogrzewania wnętrza konstrukcji tymczasowej wystarczą nagrzewnice elektryczne, olejowe lub ewentualnie węglowe. Muszą to być jednak specjalnego typu nagrzewnice, które pracują w tego typu warunkach, a do ich montażu wykorzystuje się specjalnie wyznaczone miejsca w obszarze namiotowym. Nie sposób też nie wspomnieć o dużej odporności na warunki pogodowe. Śnieg nie zalega na długo na dachu namiotu i naturalnie zsuwa się pod swoim ciężarem dzięki zastosowaniu odpowiedniego kąta dachu, niezależnie czy będzie to dach jednospadowy czy dwuspadowy. Również w przypadku gradu wszystkie maszyny w środku konstrukcji są odpowiednio chronione, stosuje się bardzo wytrzymałe materiały, które potrafią powstrzymać napór gradu.

Niezwykle ważną sprawą jest to, że w środku obiektu tymczasowego można dokonać podziału obszaru za pomocą ścianek działowych. Jest to o tyle ważne, że dzięki temu obszar pracy maszyn może zostać rozdzielony od pracy ludzi. Można też wyznaczyć miejsca na odpoczynek lub jako dodatkowe miejsce magazynowe. W razie potrzeby istnieje również możliwość łatwej rozbudowy namiotu. Polega to na wybudowaniu osobnego namiotu obok, a następnie połączenie dwóch obiektów w miejscu ich ścian, poszerzając ilość dostępnego miejsca bez konieczności przenoszenia maszyn i przerywania pracy ludzi wewnątrz. Dla zapobiegliwego przedsiębiorcy jest to na tyle ważne, że umożliwia mu kontynuowanie działalności niezależnie od potrzeb związanych z rozszerzeniem dostępnego miejsca na kolejne maszyny lub miejsca pracy.

Jak więc widać hale namiotowe na sprzedaż w wielkopolskim województwie są bardzo popularną alternatywą dla magazynów murowanych z wielu różnych względów, które okazują się niezwykle ważne w działalności gospodarczej oszczędnego przedsiębiorcy.