Hala namiotowa całoroczna to specyficzny typ namiotów przemysłowych. Jak sama nazwa wskazuje są one przeznaczone do użytku przez cały rok, a tym samym odporne na każde warunki pogodowe. Nawet te najbardziej ekstremalne. O czym jeszcze warto wiedzieć myśląc w kategoriach całorocznego wykorzystywania hali namiotowej?

Z pewnością wyróżnikiem tego typu konstrukcji namiotowych jest to, że są przystosowane do montażu dodatkowych urządzeń do utrzymania odpowiedniego mikroklimatu w środku. Mowa tutaj o klimatyzatorach oraz urządzeniach grzewczych. Tak więc niezależnie od aktualnej pory roku można szybko i bezproblemowo dostosować wnętrze do klimatu panującego na zewnątrz. Jeśli istnieje obawa związana z obfitymi opadami śniegu to w przypadku tego typu konstrukcji nie ma konieczności martwić się o jej wytrzymałość, ponieważ odpowiedni kształt dachu, zawierający spady pod właściwym kątem, gwarantuje, że nadmiar śniegu szybko zsunie się na ziemię. Również odpowiednie naprężenie całej konstrukcji gwarantuje to, że ciężar pozostałego śniegu nie wpłynie w żaden sposób na uszkodzenie konstrukcji. Tym bardziej, że do budowy zwykle używany jest lekki i jednocześnie bardzo solidny szkielet aluminiowy.

Hala namiotowa w służbie przedsiębiorcy

Przestrzeń namiotową wykorzystuje się najczęściej jako magazyn lub miejsce na specjalne okazje – prezentacje, targi i imprezy sportowe lub muzyczne. Dzięki temu, że sprawdza się ona w każdych warunkach z powodzeniem może być taka przestrzeń wykorzystana jako dodatkowe miejsce produkcyjne z uwzględnieniem tego, że mogą tutaj przebywać pracownicy dla których bez problemu zapewnimy odpowiedni komfort klimatyczny. W związku z tym producent namiotów zapewnia, że taka struktura namiotowa może z powodzeniem posłużyć na przechowanie zwierząt dla których należy utrzymać nieustannie odpowiednią temperaturę. W przypadku jeśli umieścimy w środku maszyny produkcyjne wtedy nasz namiot przemysłowy z powodzeniem może zastąpić obiekt stacjonarny. Namioty tego typu są użytkowane przez służby ratunkowe, a nawet przez branżę wojskową i również tam cieszą się powodzeniem. Kupując namioty producent zapewnia, że zostały spełnione rygorystyczne normy, które dopuszczają takie wykorzystanie konstrukcji tymczasowej dla celów wojskowych lub medycznych. Natomiast dla przeciętnego Kowalskiego lub mówiąc inaczej – dla przeciętnego przemysłowca, który liczy się z kosztami, utrzymanie konstrukcji namiotowej będzie znacznie bardziej opłacalne od klasycznego wynajęcia magazynu. Związane jest to z niskimi kosztami utrzymania takiego typu obiektu. Nie mówiąc już nawet o kosztach zakupu, które są nieporównywalnie niższe od budowy obiektu stacjonarnego.

Zapobiegliwy przedsiębiorca doskonale wie, że aby postawić tego typu konstrukcję musi wystąpić o odpowiednie pozwolenie zawczasu. Dlatego warto przypomnieć jak wygląda ta kwestia. Standardowo wnosi się pismo do Urzędu Miasta w rejonie którego chcemy postawić taką halę namiotową całoroczną, a następnie oczekiwać na decyzję. W formularzu należy też wnieść informacje o planowanym terminie rozpoczęcia robót wraz z kompletem dokumentów. Dokumenty należy dostarczyć do działu architektury lub urbanistyki. Gdy minie 21 dni i nikt nie zgłosi sprzeciwu wtedy uzyskujemy zezwolenie. Zezwolenie możemy otrzymać również wcześniej, wszystko zależy od urzędu. Trzeba też pamiętać, że taki obiekt tymczasowy nie może być na stałe połączony z gruntem, ponieważ może być wymagane w takim przypadku pozwolenie na budowę. Warto wiedzieć, że w przypadku użytkowania takiego obiektu więcej niż 180 dni potrzebne będzie zezwolenie na budowę.