Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

Wielu z nas szuka obecnie idealnego miejsca na wczasy – Cypr jest jedną z najczęściej wybieranych przez Europejczyków destynacji. Co ma do zaoferowania ta niezwykła wyspa, kto powinien wziąć ją pod uwagę przy organizacji wakacji i kiedy warto się na nią udać, by maksymalnie skorzystać ze swojego wolnego czasu?

Cypr all inclusive, czyli raj dla osób szukających wypoczynku

Jeśli planujesz pełne relaksu wczasy, Cypr będzie idealnym miejscem dla Ciebie – ta przepiękna wyspa, położona na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Turcji jest wprost stworzona dla osób szukających wakacji all inclusive. Poniżej przedstawiamy najważniejsze jej zalety.

  1. Piękna pogoda na Cyprze

Ze względu na niezwykły klimat wyspy, przez cały rok panują na niej naprawdę przyjemne temperatury – sprawia to, że jest równie dobrym wyborem latem, jak i podczas innych miesięcy w roku. Najcieplej jest tam od czerwca do września, gdzie średnie temperatury nie spadają poniżej 30 stopni C – jest to więc idealny czas na kąpiele w Morzu Śródziemnym i korzystanie z pięknych plaż. Ciepło jest jednak już od kwietnia do listopada, a nawet w miesiącach zimowych temperatura utrzymuje się powyżej 15 stopni C. Opady deszczu występują zazwyczaj wiosną – większość dni w roku jest słoneczna.

  1. Dostępne tanie loty na Cypr

Dzięki tanim liniom lotniczym można z łatwością dostać się na wyspę – obecne oferty last minute pozwalają skorzystać z transportu w okazyjnych cenach nawet w sezonie. Lot z Polski trwa średnio nieco ponad 3 godziny, dzięki czemu nie jest dużym obciążeniem i pozwala maksymalnie wykorzystać czas swojego urlopu.

  1. Duża ilość luksusowych kurortów

Nie będziemy mieli także problemów z noclegiem na wyspie – duża ilość kurortów z luksusowymi hotelami sprawia, że Cypr all inclusive last minute jest w zasięgu ręki. Są one położone na wybrzeżach wyspy, blisko najpiękniejszych plaż, dzięki czemu podróżni mogą w pełni korzystać z relaksu na Wyspie Afrodyty.

  1. Różnorodność kulturowa

Wczasy na Cyprze pozwolą poznać od najpiękniejszej strony dwie kultury, obecne po dwóch stronach wyspy – grecką i turecką. Pozwala to na skorzystanie z wielu ciekawych rozrywek i zwiedzenie różnorodnych zakątków kraju – od starożytnych ruin państw-miast, greckich wąskich uliczek i klimatycznych restauracji, po tureckie zabytki, meczety i bazary, na których można w okazyjnych cenach zdobyć wyjątkowe pamiątki z podróży.

Największe atrakcje turystyczne na Cyprze

Wyspa Afrodyty przyciąga podróżnych z całego świata wyjątkowymi atrakcjami, które warto ująć w planie swojego urlopu. Do najważniejszych punktów wycieczki można zaliczyć:

  • Cape Greco, czyli park narodowy, w którym na licznych trasach i punktach widokowych można obserwować najpiękniejsze krajobrazy na wyspie,
  • plażę Nissi Beach, uznaną za najpiękniejszą na wyspie,
  • słone jezioro w Larnace, w którym można spotkać flamingi,
  • skałę Afrodyty, na której zgodnie z legendą narodziła się bogini miłości,
  • Park Archeologiczny Kato Pafos, w którym znajdują się ruiny i zabytki z okresu starożytnego, średniowiecznego, a nawet prehistorycznego.

Wakacje na Cyprze – dla kogo?

Podróż na Wyspę Afrodyty to idealny pomysł dla każdego – romantyczny wyjazd we dwojga, wakacje z dziećmi czy wczasy dla seniora na Cyprze spełnią wszystkie oczekiwania i pozwolą wybrać dla siebie najbardziej odpowiednie rozrywki. Miłośnicy zwiedzania znajdą na wyspie wiele wspaniałych atrakcji, pozwalających na styczność ze starożytną historią. Zwolennicy pełnego relaksu i wczasów w opcji all inclusive last minute również odnajdą się na Cyprze dzięki dużej ilości kurortów tuż przy pięknych plażach. Jest to także świetne miejsce dla miłośników przyrody, ponieważ wyspa obfituje w niezwykłą, egzotyczną florę i faunę. Co więcej, od grudnia do marca na wyspie trwa sezon narciarski – góry Troodos, znajdujące się w centralnej części kraju, to świetnie przygotowane stoki dla miłośników białego szaleństwa.

Wczasy na Cyprze – dlaczego warto?