Łódzki Festiwal Mleka: maszynowe nowinki, eksperci i rodzinne atrakcje w Wieluniu
Już 16 czerwca mieszkańcy Wielunia i okolic będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – trzeciej edycji Łódzkiego Festiwalu Mleka. Na terenie targowiska miejskiego przy ul. Zielonej czekać będą atrakcje nie tylko dla branży mleczarskiej, ale także dla całych rodzin.

Święto branży mleczarskiej z bogatym programem

Łódzki Festiwal Mleka, organizowany przez Stowarzyszenie Innowatorów Wsi, od lat przyciąga tłumy miłośników mlecznych przysmaków i profesjonalistów z branży. W tym roku na festiwalu pojawią się przedstawiciele największych producentów maszyn i urządzeń, firm produkujących pasze i nawozy oraz dostawcy usług dla rolnictwa. To doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych i zdobycia nowej wiedzy.

Atrakcje dla całych rodzin

Festiwal to nie tylko miejsce spotkań branżowych, ale także świetna propozycja na spędzenie czasu wolnego z rodziną. Na najmłodszych czekać będą olbrzymie dmuchańce, animacje oraz malowanie buziek. Dla smakoszy przygotowano stoiska łódzkich mleczarni, gdzie można będzie degustować różnorodne mleczne przysmaki. Fantastyczne gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich wezmą udział w konkursach kulinarnych, rywalizując o cenne nagrody.

Sportowe emocje i wieczorne koncerty

Na festiwalu nie zabraknie także sportowych emocji. Od godziny 15:00 w strefie kibica będzie można wspólnie przeżywać mecz Polska-Holandia w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Wieczorem na scenie festiwalowej wystąpią znane gwiazdy polskiej sceny muzycznej, w tym Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Konopnickiej, Power Play, Sarsa oraz Anna Wyszkoni.

Wstęp wolny i dostępność stref

Wszystkie strefy Łódzkiego Festiwalu Mleka będą otwarte od godziny 9:00, a wstęp na wydarzenie jest całkowicie wolny. To doskonała okazja, by spędzić dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Zachęcamy do odwiedzenia festiwalu i skorzystania z wyjątkowych atrakcji przygotowanych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To wydarzenie, którego nie można przegapić!


Według informacji z: Starostwo Powiatowe w Pabianicach