Praca w policji - dlaczego nie? Zapraszamy w szeregi policjantów służących na terenie powiatu pabianickiego. Nie czekaj i skorzystaj z kolejnej edycji akcji Doborowy Czwartek. Zgłoś się do Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach i dowiedz się jak wygląda procedura rekrutacji do służby.

Już w najbliższy czwartek zainteresowani pracą w Policji będą mogli skorzystać z akcji „Doborowy Czwartek”. Wszystkich, którzy stoją przed wyborem kariery zawodowej, zachęcamy do udziału w inicjatywie. 20 kwietnia 2023 roku, w godzinach 8.00-16.00, kandydaci do służby będą mogli zapoznać się z procedurą rekrutacji. W bezpośredniej rozmowie ze specjalistami z Zespołu Kadr i Szkolenia oraz policjantami, otrzymają wyczerpujące odpowiedzi na pytania dotyczące doboru, jak również szczegółowe informacje przybliżające specyfikę służby. Konsultacje odbędą się w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach przy ulicy Żeromskiego 18.

Oczywiście, każdy zainteresowany służbą w Policji, w kolejne dni tygodnia, może kontaktować się z nami w sprawie rekrutacji do służby. Bliższe informacje w kwestii doboru można uzyskać pod numerem telefonu: 47 84 24 365.

Komendant Główny Policji ustalił terminy przyjęć do służby w Policji na rok 2023:

  • 5 maja
  • 3 lipca
  • 23 sierpnia
  • 27 października
  • 28 grudnia

Wyżej wymienione terminy dotyczą osób, które pozytywnie ukończyły cały proces rekrutacji (to właśnie w tym dniu podpisuje się rozkaz personalny, czyli tak zwaną umowę o pracę).

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie na kierunku „Nauka o Policji”. Kandydatem na ww. studia może być osoba, która przeszła pozytywnie dobór do służby w Policji, a więc zostało wobec tej osoby zakończone postępowanie kwalifikacyjne do służby w Policji i została ona umieszczona na liście kandydatów do służby, zatwierdzonej przez przełożonego właściwego w sprawie postępowania kwalifikacyjnego. Studia I stopnia na kierunku "Nauka o Policji" w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie trwają 4 lata. Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy licencjata. Ponadto ukończenie studiów umożliwia przystąpienie do egzaminu oficerskiego, którego pozytywny wynik stanowi podstawę do mianowania na pierwszy stopień oficerski w korpusie oficerów młodszych Policji.

Wymogi formalne:

  • świadectwo dojrzałości;

  • złożone oświadczenie dot. akcesu podjęcia studiów w Wydziale Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi;

  • pozytywnie zakończone postępowanie kwalifikacyjne dla kandydata ubiegającego się o przyjęcie do służby w Policji;

  • rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydata na stronie Internetowej WSPOL w Szczytnie (

    https://irk.wspol.edu.pl/irk/irk/strony/logowaniekandydat.htm

    ).


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE, HARMONOGRAM ORAZ NIEZBĘDNE DOKUMENTY DO POBRANIA W PLIKU STANOWIĄCYM ZAŁĄCZNIK PONIŻEJ

Pliki do pobrania

  • 775.77 KB