Dwaj nowi posterunkowi, przyjęci z dniem 1 września w szeregi pabianickiej policji, złożyli uroczyste ślubowanie.

Rotę ślubowania wypowiedziało 46 nowo przyjętych funkcjonariuszy w tym 38 policjantów i 8 policjantek. Wśród nich było dwóch nowych posterunkowych z pabianickiej komendy. To mieszkańcy powiatu pabianickiego w wieku 21 i 31 lat.

,,Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Do policjantów zwrócił się Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, który pogratulował mundurowym właściwego wyboru i podkreślił, że społeczeństwo darzy ogromnym zaufaniem policjantów. Dlatego tak ważne jest podtrzymanie tej tendencji. Nowo przyjętych policjantów osobiście powitał w szeregach Policji Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi generał Andrzej Łapiński, który w krótkim przemówieniu podkreślił znaczenie policji i jej rolę w społeczeństwie. Przypomniał o wiekowej historii naszej formacji, aktach bohaterstwa i poświęcenia dla Narodu Polskiego. Na zakończenie  zwrócił się do rodzin nowych funkcjonariuszy prosząc o  wyrozumiałość i wsparcie swoich najbliższych w tej niełatwej służbie.

Przypomnijmy, że procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury. Kolejne przyjęcia w tym roku zaplanowano na 7 listopada i 30 grudnia.

 

  • nowo przyjęci posterunkowi w towarzystwie zastępcy komendanta powiatowego policji w Pabianicach