Postawą godną naśladowania wykazał się łodzianin, który w Piątkowisku ujął pijanego kierowcę. 63-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

2 kwietnia 2019 roku przed godziną 16.00, kierowca przejeżdżający przez Żytowice, zwrócił uwagę na tor jazdy poprzedzającego go samochodu. Opel astra zjeżdżał na lewy pas, potem wracał z powrotem na prawy. Świadek jechał cały czas za nim. Po kilku kilometrach zatrzymał się na parkingu przy sklepie w Piątkowisku, by dokładnie przyjrzeć się kierującemu. Niespodziewanie opel zatrzymał się na parkingu, tuż przed jego autem. Kierowca z trudem wysiadł z samochodu i zataczając się wszedł do sklepu. Gdy wyszedł, świadek zabrał mu kluczyki i zadzwonił po policję. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 63-letniego kierowcy. Okazało się, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał się do wypicia wódki. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Pabianicka policja dziękuje za zdecydowaną postawę w stosunku do nietrzeźwego kierowcy, dzięki czemu wyeliminowane zostało zagrożenie dla wielu uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!