Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

Obywatelską postawą wykazał się mieszkaniec Ksawerowa, który ujął pijanego kierowcę. Kierujący volkswagenem 37-latek miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

28 października 2020 roku około godziny 16.00 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał informację o ujęciu pijanego kierującego. Mężczyzna wykonujący prace drogowe w gminie Dobroń, zauważył jak ze sklepu wyszło dwóch mężczyzn i chwiejnym krokiem podeszło do zaparkowanego volkswagena caddy. Jeden z tych mężczyzn usiadł za kierownicą pojazdu i ruszył z miejsca. Przypadkowy świadek natychmiast zatrzymał pojazd i zabrał kluczyki kierowcy, udaremniając mu tym samym dalszą jazdę. 45-latek wezwał też policję. Okazało się, że za kierownicą caddy siedział 37-letni mieszkaniec powiatu łaskiego. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3,8 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Dzięki obywatelskiej postawie przypadkowego świadka być może nie doszło do tragedii.

Policja przypomina, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet anonimowa informacja przekazana funkcjonariuszom może przyczynić się do wyeliminowania z drogi nietrzeźwego kierującego, co pomoże uniknąć tragedii.