Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

1 września minęła 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętając o tym ważnym wydarzeniu w dziejach naszego narodu pabianiccy policjanci oddali hołd bohaterom z tamtych lat.

1 września 1939 roku wojska niemieckie zaatakowały obszar naszego państwa na lądzie, morzu i powietrzu. Największa wojna światowa, trwająca przez 6 lat do 2 września 1945 roku pochłonęła wedle szacunków od 50 do 78 milionów istnień ludzkich. Uczestniczyło w niej 1,7 mld ludzi, w tym 110 mln ludzi z bronią. 1 września 2020 roku  minęła 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Uroczystości rozpoczęto pod Pomnikiem Bohaterów Poległych Za Wolność Ojczyzny w 1939 roku na cmentarzu w Pabianicach a następnie przy Pomniku Armii Krajowej i Szarych Szeregów. Uczestniczył w nich komendant powiatowy policji insp. Tomasz Szwed, kombatanci, przedstawiciele Związku Sybiraków, przedstawiciele władz miasta i powiatu, młodzież, harcerze, mieszkańcy oraz poczty sztandarowe, w tym poczet Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Chwilą ciszy uczczono pamięć poległych w obronie ojczyzny. W dal popłynął odegrany przez trębacza sygnał ,,Cisza”. Głos zabrał Prezydent Miasta Pabianic Grzegorz Mackiewicz oraz przewodniczący rady powiatu Florian Wlaźlak nawiązując w swoim wystąpieniach do historii tragicznych wydarzeń z okresu II wojny światowej.

Delegacje, w tym służby mundurowe, złożyły wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze i oddały hołd bohaterom.