Wczoraj, 19 sierpnia około godz. 20:40 doszło do groźnego wypadku na ulicy Jutrzkowickiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Świetlickiego, gdzie został potrącony 20-letni rowerzysta. Cyklista z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Sprawca wypadku uciekł w kierunku Bełchatowa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że od strony Pabianic w kierunku Bełchatowa ulicą Jutrzkowicką jechało trzech rowerzystów. Za nimi ciemny, nieustalony dotychczas samochód. Jeden z cyklistów znajdował się przy osi jezdni, zamierzając prawdopodobnie skręcić w lewo w ulicę Świetlickiego, gdy kierowca auta podczas wyprzedzania zahaczył go prawym lusterkiem. W wyniku tego 20-letni rowerzysta stracił równowagę, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym w stronę Pabianic nissanem X-Trail. Sprawca (kierowca ciemnego auta) oddalił się w kierunku Bełchatowa. Rowerzysta z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do pabianickiego szpitala, a stamtąd do szpitala im. Kopernika w Łodzi.

Policjanci proszą osoby, które widziały to zdarzenie i mogą pomóc w ustaleniu sprawcy o skontaktowanie się z funkcjonariuszem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 42 22 53 347 lub dyżurnym pabianickiej komendy tel. 42 22 53 301 lub 42 22 53 302.  Przydatne mogą okazać się nagrania z kamerek samochodowych.