Postawą godną naśladowania wykazał się pabianiczan, który podróżując z rodziną ujął pijanego kierowcę skutera. 35-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 14 lipca 2019 roku. Pabianiczanin podróżując autem ze swoją rodziną zauważył przy ul. Warszawskiej na wysokości Pabianickiej Fabryki Narzędzi jadącego przed nim skutera. Tor jazdy jednośladu wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Świadek jechał powoli za skuterem aż do ul. Wolskiej w Kolonii Wola Zaradzyńska. Gdy pojazd zatrzymał się pod jedną z posesji, wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki i wezwał patrol policji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego zbadali stan trzeźwości 35-latka. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pabianicka policja dziękuje za zdecydowaną postawę w stosunku do nietrzeźwego kierowcy, dzięki czemu wyeliminowane zostało zagrożenie dla wielu uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!


1000 Znaków do wykorzystania