Już 2 lipca 2019 roku przez teren gminy Dłutów (powiat pabianicki) będzie przebiegał pierwszy etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. W związku z powyższym na czas przejazdu kolarzy będą występować utrudnienia w ruchu drogowym. Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do poleceń!

Początek wyścigu kolarskiego zaplanowano 2 lipca na odcinku 224 km, w godzinach 14.05- 20.00 na trasie Łódź – Sieradz. Łódź ul. Piotrkowska ( przy Pasażu Schillera) – następnie powiat łódzki-wschodni-pabianicki-piotrkowski-bełchatowski-pajęczański-łaski-zduńskowolski oraz sieradzki.

Wjazd kolarzy na teren gminy Dłutów (powiat pabianicki) przewidywany jest 2 lipca 2019 roku około godz. 15:24. Trasa wyścigu będzie przebiegała od miejscowości Czyżemin z kierunku m. Bądzyń przez miejscowość Tążewy w kierunku m. Górki Duże.

W celu bezkolizyjnego przejazdu peletonu policjanci przy wsparciu Ochotniczych Straży Pożarnych będą zamykać ruch drogowy w chwili wjazdu kolarzy na dany teren.

Apelujemy, zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych. Dla bezpieczeństwa uczestników wyścigu jak i własnego podczas przejazdu peletonu, w sposób właściwy należy sprawować opiekę nad dziećmi i zwierzętami. Prędkość kolumny wyścigu może osiągać nawet do 50km/h.

Koniec I etapu - Sieradz Plac Wojewódzki przy UM.

 

  • mapa wyścigu - I etap
    mapa wyścigu - I etap