Podczas wakacji policjanci ruchu drogowego dbają o zapewnieniem bezpieczeństwa osób wyjeżdżających na letni wypoczynek, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży i seniorów. Stąd też przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach przy ul. Żeromskiego 18 przygotowali stały punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny autokaru, sprawność psychofizyczną kierowcy, jego uprawnienia oraz trzeźwość.

Zapewnienie bezpieczeństwa, szczególnie dzieciom i młodzieży w ciągu wakacji jest priorytetem dla polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów przewożących zorganizowane grupy na letni wypoczynek. Stąd też policjanci drogówki przygotowali przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach przy ul. Żeromskiego 18 stały punkt kontroli autokarów. Podczas kontroli sprawdzany jest stan techniczny autokaru, sprawność psychofizyczna kierowcy, jego uprawnienia oraz trzeźwość. Po takiej kontroli kierowca autokaru otrzymuje protokół. Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru wiozącego dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście w pabianickiej jednostce Policji, lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer 42 22 53 372 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00). Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych

Przypominamy również o możliwości sprawdzenia autokarów przewożących dzieci i młodzież na stronie internetowej bezpiecznyautobus.gov.pl, na której można uzyskać podstawowe informacje o:

  • dacie produkcji pojazdu,
  • dacie ostatnich badań technicznych,
  • przebiegu, ilości miejsc przeznaczonych dla pasażerów,
  • ważności polisy ubezpieczenia OC.

Jest to usługa świadczona nieodpłatnie przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Warto skorzystać z opracowanego wykazu statycznych punktów kontroli autokarów funkcjonujących na terenie województwa łódzkiego, który znajdziecie Państwo poniżej.

Pliki do pobrania