Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, uczniowie klas I-III szkół podstawowych z Pabianic i Woli Zaradzyńskiej zostali nakręceni…bezpieczeństwem. Policjanci poprzez zabawę przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa jakich powinny przestrzegać między innymi na drodze i podczas letniego wypoczynku.

Jak postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami i były bezpieczne? O tym z uczniami klas I-III szkoły podstawowej w Woli Zaradzyńskiej oraz klasy drugiej pabianickiej ,,szesnastki” rozmawiali policjanci. Mundurowi w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypomnieli między innymi uczniom zasady wypoczynku nad wodą. - Pamiętajcie, że najbezpieczniejsza kąpiel to ta w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem ratowników – mówili. Wspólnie z dziećmi przypomnieli także przepisy ruchu drogowego, zasady bezpieczeństwa na drodze oraz bezpiecznego korzystania z internetu. Policjanci zachęcali również najmłodszych do wzięcia udziału w konkursie filmowym „Filmowy przeWODNIK", promującym bezpieczne przebywanie nad wodą oraz zdrowy i aktywny tryb życia.

Drugoklasiści z ,,szesnastki” podczas wizyty w pabianickiej komendzie poznawali z bliska pracę policjantów. Dzieci dowiedziały się, kim jest technik kryminalistyki, jak wygląda jego praca na miejscu zdarzenia, czego używa do ujawniania śladów i jakie akcesoria znajdują się w walizce kryminalistycznej. Uczniowie byli pod wrażeniem i zadawali wiele pytań, między innymi jak zostać technikiem i czy to trudne zajęcie. Na pamiątkę, na specjalnej karcie daktyloskopijnej robiły odbitki swoich linii papilarnych. Dzieci zwiedziły również stanowisko kierowania, czyli miejsce dowodzenia i zarządzania policyjnymi załogami pełniącymi służbę zewnętrzną. Dyżurny przybliżył im swoją pracę oraz przypomniał numery telefonów alarmowych i ich znaczenie dla bezpieczeństwa dzieci i dorosłych. Uczniowie ochoczo też rozwiązywali krzyżówki, oglądali film profilaktyczny i z radością wsiadali na policyjny motocykl. Policjanci życzyli dzieciom słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji. 

  • policjantka w gronie dzieci
  • policjantka w gronie dzieci
  • policjantka wraz z dziećmi
  • technik kryminalistyki zabezpiecza ślady linii papilarnych
  • technik zabezpiecza ujawnione ślady na słoiku
  • policjant wraz z dziećmi przyglądają się zabezpieczonym śladom
  • policjant robi dzieciom na pamiątkę odbitki linii papilarnych
  • chłopiec na motocyklu policyjnym