Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

Dzięki świadkowi policjanci zatrzymali wandala, który uszkodził 8 zaparkowanych pojazdów na terenie Pabianic. Właściciele oszacowali straty w sumie na ponad 2 tys. złotych.

7 maja 2019 roku w godzinach wieczornych dyżurny pabianickiej komendy otrzymał informację od świadka o młodym mężczyźnie niszczącym zaparkowane samochody. Wandal idąc ul. Orla i Kamienną kopał w pojazdy, uszkadzając lusterka i zarysowując w niektórych karoserię. W sumie zdewastował osiem aut, czyniąc straty na ponad 2 tys. złotych. Świadek przekazał interweniującym policjantom rysopis oraz kierunek oddalania się sprawcy. Mundurowi sprawdzili przyległe ulice i zauważyli idącego w kierunku szpitala podejrzewanego. Mężczyzna na widok oznakowanego radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty związane z uszkodzeniem mienia. 31-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.