Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach walczyli w wojewódzkim finale konkursu dla uczniów szkół średnich województwa łódzkiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji. Gorąco dopingowała im szkolna drużyna. Swoją postawą, strojami, okrzykami, transparentami dostarczyła zawodnikom wspaniałej zabawy, pozytywnej energii i mnóstwo emocji.

11 kwietnia 2019 roku na hali sportowej łódzkiego ośrodka sportu i rekreacji przy ul. Małachowskiego odbył się wojewódzki finał ,,Konkursu dla uczniów szkół średnich województwa łódzkiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji”. W rywalizacji wzięło udział dziewiętnaście 4 osobowych drużyn ( dwie dziewczyny i dwóch chłopców ) wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Powiat pabianicki reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach. Zawody składały się z testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, wzorowanych na testach, jakie przechodzą kandydaci do służby w Policji oraz rozmowy kwalifikacyjnej, podczas której komisja konkursowa oceniała między innymi precyzyjne, jasne i zrozumiałe formułowanie wypowiedzi, logiczne argumentowanie, udzielanie wyczerpujących odpowiedzi, spokój, opanowanie. Zawodnicy w swoich zmaganiach mogli liczyć na wspaniałą postawę i doping kibiców. - Zawsze i wszędzie ZS 3 najlepsza będzie! Wasz wysiłek doceniamy, ale dzisiaj my wygramy! – tymi hasłami zagrzewali do zwycięstwa pabianiccy kibice. Swoją postawą, strojami, okrzykami, transparentami dostarczyli zawodnikom wspaniałej zabawy, pozytywnej energii i mnóstwo emocji.

Turniej został zorganizowany z inicjatywy Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Ma na celu popularyzację zawodu policjanta i zachęcenie młodych osób do zainteresowania się zawodową przyszłością w mundurze. Konkurencje były bardzo zbliżone do etapów jakie musi przejść każdy kandydat do służby w Policji. Zawody swoim pokazem uatrakcyjnili uczniowie Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi przy ul. Klaretyńskiej.