Niedawno odbyła się trzecia edycja zawodów o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi „Najlepszy policjant w zakresie stosowania taktyki in techniki interwencji policyjnych”. Zwycięzcą został pabianicki policjant, na co dzień pracujący w Wydziale Kryminalnym.

W tegorocznym finale zmierzyli się najlepsi policjanci jednostek organizacyjnych policji województwa łódzkiego oraz reprezentacja komendy wojewódzkiej policji w Łodzi. Zawodnicy mieli do wykonania dwa zadania polegające na skutecznym zastosowaniu technik samoobrony przed atakiem przeciwnika oraz prawidłowe pod względem taktyki przeprowadzenie interwencji w stosunku do napastnika posiadającego niebezpieczny przedmiot.

Zwycięzcą zawodów został funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego pabianickiej komendy. Podczas uroczystej zbiórki, jaka miała miejsce 10 kwietnia w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, z rąk komendanta wojewódzkiego insp. Andrzeja Łapińskiego odebrał pamiątkowy puchar. Gratulacje swojemu podwładnemu złożył komendant powiatowy insp. Tomasz Szwed.

Zawody mają na celu podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu prawidłowego stosowania taktyki i techniki interwencji policyjnych z wykorzystaniem odpowiednich środków przymusu bezpośredniego, a także broni palnej w trakcie podejmowanych interwencji, a realizacja eliminacji na szczeblu jednostek terenowych pozwala na podnoszenie umiejętności samoobrony wśród policjantów, którzy najczęściej w sytuacji codziennej służby mają kontakt z osobami nastawionymi agresywnie wobec interweniujących policjantów.

 

  • pabianicki policjant zwycięzcą zawodów ,,Najlepszy policjant w zakresie stosowania taktyki i techniki interwencji policyjnych"
  • pabianicki policjant zwycięzcą zawodów ,,Najlepszy policjant w zakresie stosowania taktyki i techniki interwencji policyjnych"