Funkcjonariusz z konstantynowskiego komisariatu pokazał, że policjantem jest się zawsze. Sierżant sztabowy w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego motorowerzystę.

Policjant z komisariatu w Konstantynowie Łódzkim w czasie wolnym od służby, bez chwili wahania podjął interwencję wobec nietrzeźwego motorowerzysty. Funkcjonariusz jadąc prywatnym samochodem zauważył go przy ulicy Jodłowej w Zduńskiej Woli. Motorowerzysta jechał ,,wężykiem”.  Policjant zatrzymał go i wezwał na miejsce patrol policji. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. 44-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy. Każdy z nas może zapobiec tragedii. Nie bójmy się zainterweniować! Jeżeli mamy podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, zadzwońmy na policję. Informując o takich zachowaniach niejednokrotnie ratujemy życie innym uczestnikom ruchu drogowego. Widzisz - reaguj - dzwoń na 112!