Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, komendant powiatowy mł. insp. Tomasz Szwed wraz z zastępcą mł. insp. Tomaszem Jarmakowskim oraz kadrą kierowniczą złożył paniom najserdeczniejsze życzenia. Do życzeń dołączony był słodki poczęstunek.

- Z okazji tego pięknego Święta, składamy wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia, wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze. By każdy dzień Waszego życia był wyjątkowy, pełen sukcesów i powodów do radości. Życzymy, abyście zawsze były podziwiane, rozumiane, doceniane i szanowane. Niech dzisiejsze Święto przyniesie Wam wiele pięknych  i niezapomnianych chwil – życzył komendant powiatowy mł. insp. Tomasz Szwed.

W Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach na 193 zatrudnionych funkcjonariuszy, 39 to kobiety. Przy doborze do służby nie mają żadnej taryfy ulgowej, włącznie z wynikami z testu sprawności fizycznej. Policjantki pełnią służbę w każdym pionie i zajmują stanowiska kierownicze. Decydują o tym ich indywidualne predyspozycje tak jak w przypadku mężczyzn. 19 kobiet pracuje w pionie prewencji. To dzielnicowe, policjantki ruchu drogowego i ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W pionie kryminalnym służbę pełni 12 policjantek, a w konstantynowskim komisariacie jest ich 8. Panie to również pracownice cywilne. Na 30 etatów jest ich 21. Pracują we wszystkich pionach pabianickiej policji:  pionie prewencji (5), pionie kryminalnym (5), wspomagającym (9),  natomiast w konstantynowskim komisariacie są 2 pracownice cywilne.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.