Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

Do zatrzymania szajki włamywaczy, które okradało właścicieli domów jednorodzinnych na terenie całego kraju, obok łódzkich i radomszczańskich policjantów przyczynili się również pabianiccy kryminalni. Przestępcze trio wpadło na gorącym uczynku podczas włamania do domu jednorodzinnego na terenie Radomska. Podejrzani trafili za kraty Aresztu Śledczego.

Dzięki skoordynowanym działaniom łódzkich, radomszczańskich oraz pabianickich kryminalnych złodzieje wpadli w ręce stróżów prawa na "gorącym uczynku". Do zatrzymania grupy włamywaczy doszło 14 lutego 2019 roku niemal bezpośrednio po tym, jak włamali się i okradli jeden z domów jednorodzinnych w Radomsku. Informacje uzyskane przez kryminalnych okazały się kluczowe w zatrzymaniu tych przestępców. Policjanci chwilę po włamaniu zatrzymali pojazd, którym poruszali się przestępcy. Podczas przeszukania samochodu policjanci ujawnili biżuterię, zegarki, perfumy oraz pieniądze należące do ostatnich pokrzywdzonych. W związku z powyższym przestępcy trafili do policyjnego aresztu. Najstarszy z nich to mieszkaniec Łodzi, pozostali to pabianiczanie. Mundurowi podczas przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych znaleźli i zabezpieczyli dużą ilość różnego rodzaju biżuterii i przedmiotów stanowiących wyposażenie domów. Odzyskane przedmioty wrócą do prawowitych właścicieli. Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że sprawcy w swojej przestępczej działalności najczęściej wykorzystywali nieobecność domowników. Wówczas włamywali się do domów i kradli pieniądze oraz wartościowe przedmioty, które następnie mogli sprzedać. Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Radomszczański sąd zastosował wobec 39 – letniej kobiety i dwóch jej kompanów w wieku 59 i 41 lat areszt tymczasowy na trzy miesiące. Śledczy zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa. Ustalają również, czy przestępcze trio ma związek z serią włamań, do jakiej doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu pabianickiego.

Pomimo, iż od czasu zatrzymania szajki ustały na naszym terenie włamania do mieszkań i domów jednorodzinnych, to policjanci nadal apelują o wzmożenie czujności w miejscu naszego zamieszkania. Doświadczenie pokazuje, że niemal każde włamanie do tego typu obiektów jest poprzedzone obserwacją ze strony przestępców. Wychodząc z domu zawsze zamykajmy okna, drzwi. Szczególną uwagę należy zwracać na drzwi balkonowe, tarasowe, ponieważ tą drogą najczęściej wchodzą do środka złodzieje. Jeżeli możemy stosujmy różnego rodzaju zabezpieczenia techniczne. Nie zapominajmy o pomocy sąsiedzkiej, która niejednokrotnie stanowi najlepszą ochronę. Jeżeli zauważymy podejrzaną osobę/ osoby przebywające w pobliżu naszych posesji zapamiętajmy ich wygląd i koniecznie o swoich spostrzeżeniach poinformujmy policję. Takie osoby zazwyczaj poruszają się samochodami, jeżeli to możliwe zanotujmy numer rejestracyjny. Policjanci skrupulatnie sprawdzą każdy sygnał.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.