Na terenie Konstantynowa Łódzkiego ruszyły służby ponadnormatywne. Dodatkowe policyjne patrole czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców.

Zgodnie z podpisaną wcześniej umową pomiędzy ówczesnym Komendantem Powiatowym Policji w Pabianicach insp. Cezarym Petrusem, a burmistrzem Konstantynowa Łódzkiego Robertem Jakubowskim, 16 lutego 2019 roku na terenie miasta pojawiły się pierwsze patrole ponadnormatywne. Policjanci pełnili służbę w centrum miasta i na miejscowym targowisku. Te sześciogodzinne służby w podstawowym zamyśle są ukierunkowane nie na represję, ale na pomaganie ludziom w rozwiązywaniu ich codziennych problemów, co w sposób bezpośredni przełoży się na wzrost poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Policjanci rozmawiają z mieszkańcami o nurtujących ich problemach, zachęcając jednocześnie do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i bezpośredniego kontaktu z terenowym dzielnicowym. Dbają o bezpieczeństwo mieszkańców tam, gdzie jest ono najbardziej zagrożone. Pojawiają się w miejscach, które widnieją na mapie zagrożeń, w rejonie gdzie najczęściej dochodzi do naruszeń prawa i gdzie zdaniem mieszkańców jest potrzeba częstszych wizyt patrolu. Zadaniem mundurowych jest też aktywne przeciwdziałanie przestępczości i popełnianiu wykroczeń w szczególności w ruchu drogowym, poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez eliminowanie zachowań nieakceptowanych społecznie.  


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.